GEL KATIL BİZE :)

30 Ekim 2014 Perşembe

KAPI SÜSLEMELERİ VE PASPASLAR...


Renkleri seviyorum, sıradışı olan şeyleri de sevdiğim doğrudur.içimi açan , baktıkça mutlu olduğum her şeye ter var hayatımda.
O yüzden evim de rengarenk giyinir her mevsim. Bahar gelince halularım, kırlentlerim vazolarım değişir, balkonumun dekoru değişir, nevresim takımlarım bahar çiçekleri tadında olur.
Sonbahar gelince krem kahveye döner dekorum, kasım aralık gibi kırmızılar yeşiller çıkar meydana... Yemek takımlarım bile mevsime göre konar sofraya.çünkü her mevsimi, her duyguyu ayrı ayrı tadına vararak yaşamayı seviyorum.
Kendimi mutlu etmeyi, kendime zaman ayırmayı , bazen kendimi şımartmayı seviyorum. 
İşte bu yüzden yaptığım her ürünün bir ruhu var. O an üretirken yaşadığım duygular, dinlediğim müzik, içtiğim çay, yediğim kurabiye, içimdeki heves ve heyecan hepsi birleşerek o ürünü oluşturuyor. 
O yüzden siparişlerimib hepsinin bir enerjisi olduğuna, gittiği evlere o enerjiyi götürdüğüne inanıyorum.


Yaparken mutluyum.aklımda hayaller yeni ürünlerin taslakları uçuşuyor.her ürün, her tasarım bir sonraki tasarımın alt yapısını oluşturuyor.bu yüzden herkes ıtuduğunda yada evde yalnızken çalışmayı seviyorum. 

İstenilen her paspas birbirinden farklı çıkıyor.aslında her ürün birbirinden farklı çıkıyor. Çünkü yaptığım herhangi bir ürünün aynısını tekrar yapmak beni sınırlıyor.bakarak yapmaktansa, özgün çalışmayı tercih ederim.


Paspasları şipariş ederken bir çok kişi kapıdan çalınmasından korktuğunu belirtiyor. Benim kapımda bir çok ürün var ve henüz hiç biri gitmedi. Eğer üst katlarda ikamet ediyorsanız , pek sıkıntı olmuyor.bizim blokta hemen hemen her katta oturan asansör kullandığı için merdivenlerde sirkülasyon yok. Birde kameralı sistem oldukça pek sıkıntı yaşanmıyor. 


Diğer bir soru ise temizliği, 
Slikonla yapıştığı için çok sıcak su ile yıkanmadığı sürece bir sıkıntı olmaz. Keçe  çabuk deforme olan bir malzeme değil.
O yüzden temizlik konusunda tedirgin olmayın. 
Yıkanabilir... 


Eğer sizde paspas yapmak isterseniz yapay çiçekler ile keçeyi birleştirebilir ve bir dizayn oluşturabilirsiniz. Sıcak silikon ile yapıştırabilir, nazar boncukları ekleyebilirsiniz. Bir çok yapı markette paspasın ham halini bulabilirsiniz. 


Kapının önüne koymaya kıyamayanlar, cam ile kapatılmış balkon çıkışlarında kullanıyorlar. Ev hediyesi olarak ta götürebilirsiniz .Bu da hoş bir alternatif olabilir. 

Hayatımızda renklerin etkisi büyük.bence tedavi edici etkisi var. Güneş ışığı gibi...


Bir işle uğraşmamın, hobilerin ,örgü örmenin rehabilitasyon ile eş olduğunu düşünüyorum.
Özellikle antidepresan kullanan, içi daralan, hiçbirşeyle mutlu olamayan insanların birşeylerle uğraşmasını öneriyor uzmanlar. 
Hatta bazı ülkelerde, ağır travma geçiren, düşük yapan, yakınlarını kaybeden, kanser gibi hastalıklarla savaşan kişileri hobi kurslarıns yönlendirip, kurs bedelini sağlık sigortalarının karşıladığını biliyor muydunuz?
Devlet tarafından ücretleri ödenen bu kurslar arasında zumba, pilates, dans gibi kurslar da var. Fizik tedavi gibi , kasların güçlenmesi için bu tür kursları öneriyorlar. 


Hayatın ve mutluluğun anahtarı sizin elinizde.
Anahtar paspasın üstünde. 
Kendi içinize yapacağınız yolculukta çok güzel özelliklerinizle ve güzel duygularla karşılaşacaksınız.
Kendinizi motive etmeyi, sakinleştirmeyi, ayağa kaldırmayı öğreniyorsunuz bu yolculukta. 
Başkalarını tahlil etmek, eleştirmek yerine. Kendinizi analiz etmek çok daha faydalı oluyor kendimiz için.
Psikoloji konusunda uzman değilim, sadece kendime iyi gelen duyguları paylaşmak istiyorum sizinle. Belki bir kişiye faydam olur diye. 
Hepimizin acıları, yaraları, hüzünleri var. Dertleri kederleri var. Ama herşeye rağmen ruhumuzun yara almadan yaşamasını sağlamak bence elimizde. 
Haydi tut kendi elinden, kaldır ayağa. Sev kendini. 
Unutma 
DEĞERLİSİN. 


1 yorum: