GEL KATIL BİZE :)

20 Mart 2016 Pazar

BLOGLAR VE BLOGGER ÜZERİNE

19 Mart Cumartesi günü bursalı blog yazarları olarak Casita Bursa misafirperverliğinde çok hoş bir etkinlik sebebi ile toplandık. 
İstanbuldan gelen köşe yazarı ve ünlü Şef Özlem Mekik ile Nasıl geçtiğini anlamadığımız bir söyleşideydik.

Bir bursa markası olan  Gurup İnoks sponsorluğunda gerçekleşen sohbette, blogger olmaktan, yazdıklarımızdan, kalıcılığı ve öneminden, emek vermekten, yemekten, seyahate , etten sebzeye, kilodan yaşa, annelikten iş kadınlığına kadar her konuda sohbet ettik . 


Funda ve Füsun hanımlarda bizim için İstanbul'dan Bursa'ya geldiler. Birbirimizden ne güzel şeyler öğrendik. 
İlk kez karşılaşıyor olmamıza rağmen sanki uzun zamandır yamıyormuşuz gibi bir sıcaklık vardı sohbette. 


Casita Bursa enfesüstü bir kahvaltı hazırlamıştı. O sohbet eşliğinde kaç dilim yedim , hiç bilmiyorum. 

Bursalı bloggerlar olarak uzun zamandır planlayıp biraraya gelememiştik . Bu vesile ile birbirimizi görmüş olduk.Özlem mekik, başarılı geçmişi, konuya hakimiyeti , lider kişiliği , yazarlığı, gazeteciliği, şefliği , markaların kalkınmasına yardımcı olan fikirleri ile , iyi hitabeti de birleşince ortaya muhteşem biri çıkmış. 
Biz dinlerken çok keyif aldık.

Casita Bursa artık bizim evimiz gibi oldu. Öyle tatlı insanlar ki işletmecileri. Her ürünü kilometrelerce yol gidip en iyi yerden alıp, özenle seçiyorlar. Titizler ve hizmete önem veriyorlar. Saatlerce sıkılmadan oturabileceğiniz bir yaz atmosferi sunuyor yaz kış demeden.  


Her yeni gün yeni öğretiler ve yeni insanlar katıyor hayatıma. Elenenler eleniyor, kalanlarla dostluğa doğru bir kapı aralanıyor. 
Çok güzel yürekli insanlar tanıyorum bu sayede.

Bir blogger olmanın ne demek olduğunu bilmediğim yaşlardan beri yazıyorum. Aklıma gelen her konuda hemde. 
Sanırım yazmak insana çok iyi gelen bir eylem. 
Kattıkları ise sayılamaz derecede çok. 

Eğer yolunuz düşer de uğrarsanız dağ çilekli Türk kahvesi deneyin derim. Ve tabiki son fotoğraf, selfie  uzmanımız ve bu güzel günün mimarı #sihirliparaklar gözünden. 
Blog apayrı bi dünya siZi de bekleriz. 


1 yorum: