GEL KATIL BİZE :)

7 Mayıs 2016 Cumartesi

ÇİÇEKLİ PASPAS VE KAPI SÜSLERİ , ANNELER İÇİN.

Ne iyi oldu şu atölyeye taşınma fikri. 
Evde bölünüyordum çalışırken. 
Şimdi sadece üretime konsantre olabildiğim bi dünyam var. 

Yemyeşil bir bahçeye bakarak çalışıyorum. 
Motivasyon ve enerji kaynağı doğa ile içiçeyim. 
Can'ım isterse açıp, istemezse kapatıp geldiğim bir hobi odası orası. 

Ürettikçe çoğalıyor yeni fikirler. Bir de yaptığım işe aşığım sanırım. Öyle büyük bir heyecan ve şevkle çalışıyorum ki, her ürünün kendine özgü duygusu ve enerjisi  var bana sorarsanız. 
Fabrikasyon değil hiç biri, el göz koordineli çalışırken , duygular ve ilham onlara eşlik ediyor işte. Değişik bişey bu, bazen hiç bişey gelmiyor içinizden , bazen bi bakmışsınız acıkmadan susamadan saatlerce full konsantre çalışabiliyorsunuz . Daha daha daha da ilham var içinizde . 

Üretmenin mutlulukla ilgisi var. Ve mutluluğunda üretmekle ve istekle ilgisi var. Yani eğer mutluysanız ilham perileri gelip konuveriyor o umzunuza . Ve ürettikleri ortaya çıkan ürünlerden besleniyor mutluluğunuz. Artıyor çoğalıyor. 

Bazen de dipte oluyor, eksilere düşüyor enerjiniz . Öylezamanlarda bi tık zırlarsanız kendinizi çok değişik işker çıkıyor ortaya. Kendi tarzınızı aşmış, farklı işler oluşuyor . Ama o moda sokmak için kendinizi biraz çaba gerekiyor . 

Yalnızlık iyi geliyor. Uyarıcı her tepkiden uzak olunca , aklınızda belirenleri uygulamak daha kolay. Ama bi sohbet ortamında, yada bi gürültü, yada enerjiyi aşağıya çeken birinin yanınızda olması performansı düşürüyor . 
İşte o yüzden ilham gerektiren sanatsal işler , fabrikasyon ürünlerden ayrılıyor. 
Bizim gibi insanlar tüm kaygılardan uzak, sadece Mutlu olduğu için bu tür işleri yapan, butik üretim yapanlar enerjileri, emekleri, ilham perileri, motivasyon ve istekleri , dingin müzikleri ve hayalleri ile il ortağıdır.
Biri o gün işe gelmediyse , tuzu eksik yemek gibi olur herşey. 
Hepsini bir arada barındırmak için, bazen yalnızlığa, bazen sessizliğe, bazen düşünmeye, bazen desteğe ihtiyaç duyarlar. 
Değişik bir ruh hali ile yaşadığımız aşikar. 
Birde geceler bizim için en verimli saatlerdir. Çünkü herşey terini sessizliğe ve uykuya teslim etmişken , hayaller çıkar gün yüzüne. Ve sizi yataktan kaldırıp üretmeye sevk ederler.

Bu İşler sevilmeden yapılacak İşler değil. Çalıştığın maddeyi nesneyi seveceksin.
İnsanları Mutlu etmeyi seveceksin . 
Kendini dinlemeyi seveceksin. Ve biraz çılgın olmayı seveceksin. İşte o zaman tavan yapıyor ortaya çıkan ürünler.   

Gözlerim, ellerim, hayallerim, zevkim, duygularım ve ilham perilerim sizin için çalışmaktan çok mutluyuz. 
El emeğine verdiğiniz değer , geri dönüşleriniz, paketleri açtığınızda yaşadığınız mutluluk , bize gönderdiğiniz fotoğraflar, hepsi o kadar besleyici ki, işte oradan güçleniyor ve devamlılığı sağlıyoruz. 
Duyduğunuz güven, saygı ve ilgi için teşekkür ederim. 
Beni hep bi basamak daha yukarıya taşıyan sizlerden aldığım güç. 
Birbirimize iyi geldiğimizi bilmek çok güzel. 
Hep birlikte daha güzel işlere imza atacağımıza adım gibi eminim. 
Anneler gününüz kutlu olsun. 
Sevgiyle.... 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder